De SERV verwelkomt geregeld internationale delegaties met vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers en buitenlandse regionale sociaal-economische raden en informeert hen over de organisatie en werking van het sociaal-economisch overleg in Vlaanderen. Vaak gebeurt dat in het kader van een ‘capacity building’ traject, in overleg met de diensten bevoegd voor buitenlands beleid van de Vlaamse overheid (DKBUZA).

Tegelijkertijd bouwt de SERV aan zijn netwerk met Europese en internationale organisaties. In eerste instantie komen daarbij de ILO (Internationale Arbeidsorganisatie) en de Europese instellingen in het vizier, waaronder de diensten van de Europese Commissie, het Europees Parlement, het Comité voor de Regio’s, het Economisch en Sociaal Comité, Eurofound (de Europese Stichting ter verbetering van de levens- en arbeidsomstandigheden) … Met de OESO onderhoudt de SERV eveneens contacten. De SERV is ook lid International Labour and Employment Relations Association.

De SERV neemt regelmatig deel aan transnationale samenwerkingsplatformen en -projecten, als partner of expert voor Europese workshops en expertmissies, en aan de intra-Belgische coördinatievergaderingen COORMULTI, o.a. ter voorbereiding van de Internationale Arbeidsconferentie (ILC).

Daarnaast onderhoudt de SERV zijn banden met buitenlandse regionale en/of nationale sociaal-economische raden. Vooral met de SER Nederland wordt er regelmatig afgestemd en samengewerkt.