Cijfers

Goederenvervoer en logistiek zijn belangrijke actiedomeinen van het Vlaams mobiliteitsbeleid.  Daarom stelt het Pact 2020 de bereikbaarheid van de economische poorten centraal.  De Mobiliteitsraad streeft hierbij een integrale benadering na volgens het principe van de co-modaliteit. Dat betekent dat we de verschillende vervoersmodi niet afzonderlijk, maar als onderdeel van het totale mobiliteitssysteem beschouwen.  De Bijzondere MORA-commissie Goederenvervoer werkt rond de vele onderwerpen die met dit thema gelinkt zijn.

Jaarlijks maakt de MORA een Mobiliteitsverslag.  In het Mobiliteitsverslag 2010 zijn volgende thema’s voor het goederenvervoer opgenomen:

Via een reeks van kerncijfers volgt de Mobiliteitsraad van Vlaanderen de evolutie op van het goederenvervoer in Vlaanderen. Jaarlijks selecteert de raad hieruit een aantal indicatoren die verder aan bod komen in het Mobiliteitsverslag.

Voor de toekomstprognoses volgt de raad de prognoses die het Federaal Planbureau heeft opgesteld voor de mobiliteitsontwikkelingen in Vlaanderen.